Ceny aerotaxi z Prahy

Nejnižší ceny za pronájem soukromých letadel

Potřebujete být zítra kdekoliv po Evropě?

Zavolejte si pro kalkulaci vašeho letu.

Volejte dispečink

+420 725 938 338

Kolik stojí pronájem soukromého letadla?

Jak se počítá cena privátního letu?

Cena letu je složena z ceny za letovou hodinu letadla, přistávacích poplatků na letištích a dobu čekání letadla a posádky v destinaci.

Kolik stojí pronájem soukromého letadla?

  Orientačně je cena u pístových letadel od 6 000 – 15 000 Kč za letovou hodinu. Letištní poplatky na malých letištích kolem 1 500 Kč a velkých letištích 5 000 Kč. Pronájem turbínového letadla stojí řádově 26 000 – 85 000 Kč za hodinu a přistávací poplatky kolem 20.000 Kč pro každé letiště. K tomu se pak podle délky pobytu v destinaci počítají náklady na stání letadla a posádku.
Cena je vždy kalkulována pro celé letadlo bez ohledu na počet pasažerů. V přepočtu na pasažera pak vychází cena srovnatelně s linkovými lety v business třídě.
 

Pokud chci letět jenom tam, bude cena poloviční?

Bohužel není. I v případě jednosměrného letu se počítá cena za letové hodiny pro let tam i nazpět bez ohledu na to, jestli se letí s pasažery. Nedokázali bychom totiž již zpáteční let v daném čase zaplnit.  

Jak dlouho může letadlo v destinaci na mě čekat?

  V případě pobytu v destinaci běžně letadlo na vás počká 2 – 3 dny. Delší čekání již neúměrně zvyšuje náklady na stání letadla na letišti, náklady na posádku a blokuje letadlo pro další zákazníky. Proto v případě delšího pobytu v destinaci se letadlo vrací zpět na základnu a na konci vašeho pobytu pro vás opět přiletí. Cena je v tomto případě vyšší o další let tam a nazpět. Možnost letadla na vás čekat je však závislá od jeho vytíženosti a v některých obdobích nebo pro určité destinace nemusí být problém i delší čekání s jednou rotací.
Finančně nejvýhodněji tak vycházejí lety jako například služební cesty, kdy ráno letíme do destinace a večer nebo druhý den zase nazpět. Stejně tak, pokud si naplánujete více schůzek v různých destinacích.

Jak je možné získat slevu na privátní let?

Slevněnou cenu můžete získat v případě, že si předplatíte určitý počet letových hodin za rok. Máme připraven balíček 10, 30 nebo 50 letových hodin za velmi zvýhodněných podmínek. Pro tuto možnost nás prosím neváhejte kontaktovat.

Požádejte si o nezávaznou cenovou kalkulaci aerotaxi

6 + 15 =

Orientační kalkulace pro nejoblíbenější destinace našich klientů

Ceny jsou uvedeny pro odlet z Prahy Letňan. Cena zpátečního letu s čekáním na místě 2 hodiny. Ceny jsou uvedeny bez 21% DPH a přistávacích poplatků a případné poplatky za čekání na místě dle vašeho přání. Ceny jsou orientační a konkrétní nabídku vám vypracujeme na přání.

Ostrava

Letadlo Cirrus SR22

3 pasažeři

Doba letu 0:45

Kunovice

Diamond DA40

2 pasažeři

Doba letu 0:50

Košice

Letadlo Cirrus SR22

3 pasažeři

Doba letu 1:50

Lošinj

Cessna 206T Stationair

až 5 pasažerů

Doba letu 2:20

Benátky

Letadlo Cessna 172

3 pasažeři

Doba letu  3:30

Budapešť

Letadlo Cirrus SR22

3 pasažeři

Doba letu 1:20

Proč realizujeme nejvíce privátních letů v ČR?

Protože to u nás jednoduše funguje. Zavoláte a zítra letíme. Létáme každý den.

Žádné dlouhé odbavení. Přijedete v domluveném čase na letiště a za 15 minut letíme.

Chcete se na něco zeptat?