Ceny aerotaxi z Prahy

Nejnižší ceny za pronájem soukromých letadel

Potřebujete být zítra kdekoliv po Evropě?

Zavolejte si pro kalkulaci vašeho letu.

Volejte dispečink

+420 725 938 338

Kolik stojí pronájem soukromého letadla?

Požádejte si o nezávaznou cenovou kalkulaci aerotaxi

14 + 1 =

Orientační kalkulace pro nejoblíbenější destinace našich klientů

Ceny jsou uvedeny pro odlet z Prahy Letňan. Cena zpátečního letu s čekáním na místě 2 hodiny. Ceny jsou uvedeny bez 21% DPH a přistávacích poplatků a případné poplatky za čekání na místě dle vašeho přání. Ceny jsou orientační a konkrétní nabídku vám vypracujeme na přání.

Ostrava

Letadlo Cirrus SR22

3 pasažeři

Doba letu 0:45

Kunovice

Diamond DA40

2 pasažeři

Doba letu 0:50

Košice

Letadlo Cirrus SR22

3 pasažeři

Doba letu 1:50

Lošinj

Cessna 206T Stationair

až 5 pasažerů

Doba letu 2:20

Benátky

Letadlo Cessna 172

3 pasažeři

Doba letu  3:30

Budapešť

Letadlo Cirrus SR22

3 pasažeři

Doba letu 1:20

Často kladené otázky

Jak se počítá cena privátního letu?

Cena letu je složena z ceny za letovou hodinu letadla, přistávacích poplatků na letištích a dobu čekání letadla a posádky v destinaci.

Kolik stojí pronájem soukromého letadla?

  Orientačně je cena u pístových letadel od 6 000 – 15 000 Kč za letovou hodinu. Letištní poplatky na malých letištích kolem 1 500 Kč a velkých letištích 5 000 Kč. Pronájem turbínového letadla stojí řádově 26 000 – 85 000 Kč za hodinu a přistávací poplatky kolem 20.000 Kč pro každé letiště. K tomu se pak podle délky pobytu v destinaci počítají náklady na stání letadla a posádku.
Cena je vždy kalkulována pro celé letadlo bez ohledu na počet pasažerů. V přepočtu na pasažera pak vychází cena srovnatelně s linkovými lety v business třídě.
 

Pokud chci letět jenom tam, bude cena poloviční?

  Bohužel není. I v případě jednosměrného letu se počítá cena za letové hodiny pro let tam i nazpět bez ohledu na to, jestli se letí s pasažery. Nedokázali bychom totiž již zpáteční let v daném čase zaplnit.  

Jak dlouho může letadlo v destinaci na mě čekat?

  V případě pobytu v destinaci běžně letadlo na vás počká 2 – 3 dny. Delší čekání již neúměrně zvyšuje náklady na stání letadla na letišti, náklady na posádku a blokuje letadlo pro další zákazníky. Proto v případě delšího pobytu v destinaci se letadlo vrací zpět na základnu a na konci vašeho pobytu pro vás opět přiletí. Cena je v tomto případě vyšší o další let tam a nazpět. Možnost letadla na vás čekat je však závislá od jeho vytíženosti a v některých obdobích nebo pro určité destinace nemusí být problém i delší čekání s jednou rotací.
Finančně nejvýhodněji tak vycházejí lety jako například služební cesty, kdy ráno letíme do destinace a večer nebo druhý den zase nazpět. Stejně tak, pokud si naplánujete více schůzek v různých destinacích.

Jak je možné získat slevu na privátní let?

Slevněnou cenu můžete získat v případě, že si předplatíte určitý počet letových hodin za rok. Máme připraven balíček 10, 30 nebo 50 letových hodin za velmi zvýhodněných podmínek. Pro tuto možnost nás prosím neváhejte kontaktovat.

Proč realizujeme nejvíce privátních letů v ČR?

Protože to u nás jednoduše funguje. Zavoláte a zítra letíme. Létáme každý den.

Žádné dlouhé odbavení. Přijedete v domluveném čase na letiště a za 15 minut letíme.

Chcete se na něco zeptat?

14 + 13 =